Jeśli 24 godziny to za mało…

ems1Jak już wspomniał Mateusz we wcześniejszych notkach sport i wszelkie aktywności fizyczne powinny być obowiązkowym elementem dnia każdego z nas. Poruszony został temat biegania oraz innych form aktywności fizycznej nie wymagających dużych nakładów finansowych. Pojawił się temat siłowni i zajęć fitness… A dziś tematem będzie nowa rewolucyjna metoda treningowa – trening EMS.

Nie należy ona do tanich, ale za to bardzo efektywnych.

Najważniejsze informacje dotyczące treningu EMS:

EMS (Electrical muscle stimulation) to nic innego jak elektrostymulacja mięśni podczas wysiłku fizycznego. Główna zasada działania tej metody jest zbliżona do tego z czym mózg musi poradzić sobie podczas normalnego ruchu. Nasza naturalna jednostka sterująca wysyła impulsy elektryczne pobudzające mięśnie do pracy, dzięki czemu możliwy jest skurcz mięśni. Podczas treningu wspomaganego metodą EMS specjalna maszyna „wzmacnia” działanie mózgu wysyłając dodatkowe impulsy. W trakcie specjalnych ćwiczeń pod okiem instruktora maszyna wysyła impulsy elektryczne do mięśni głębokich (stabilizujących) zmuszając je do skurczu, co bez użycia tej technologii jest bardzo ciężkie do osiągnięcia.

Trening z użyciem tej metody to doświadczenie nieporównywalne z żadną inna metodą treningową. Do ćwiczeń trzeba ubrać specjalny przylegający kombinezon na który ubiera się kamizelkę zawierającą elektrody pobudzające mięśnie impulsami elektrycznymi, która podłączona jest do maszyny. Dodatkowo dla wzmocnienia efektów połączone z kamizelka opaski ubiera się na biodra ,ramiona i uda.

Metoda EMS powoduje szybki przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym spadku poziomu tłuszczu i cellulitu. Trening pozwala również modelować kształt ciała i ujędrnić mięśnie. Wszystko to osiągane jest podczas 30 minutowego treningu. Rewolucyjność tej metody sprawia, że efekty odczuwane są już po 1 treningu.

Maszyna, nad którą przez cały trening czuwa trener, może jednocześnie pobudzać aż 8 grup mięśni głębokich. Kolejną zaletą jest możliwość ustawienia różnej intensywności impulsów dla poszczególnych grup. Instruktor jednocześnie cały czas monitoruje samopoczucie ćwiczącego.

ems2

Miałam okazję i przyjemność skorzystać z takiego treningu i muszę przyznać, że efekty przerosły moje oczekiwania. Co prawda efektów w postaci nowych mięśni ciężko dopatrzeć się po jednym treningu, jednak lejący się pot i zmęczenie utwierdziły mnie w jego skuteczności 😉

Jeśli ktoś ma możliwości finansowe, a dodatkowo chciałby zaoszczędzić trochę czasu i przyspieszyć tempo w celu uzyskania efektownych rezultatów – nie ma nic lepszego! Uważam także, że takie treningi od czasu do czasu w połączeniu z tradycyjną siłownią czy bieganiem, pomogą wzmocnić efekt wypracowany metodami konwencjonalnymi 🙂

DO ROBOTY, LATO TUŻ TUŻ! 😉

Więcej informacji na stronie: http://fit4elite.pl/

#Ania

Reklamy

9 uwag do wpisu “Jeśli 24 godziny to za mało…

  1. Zapisalam sie na próbny trening w przyszłym tygodniu ! Słyszałam ze wystarczy 15 min ćwiczeń i na drugi dzień straszne zakwasy ! Nie mogę sie doczekać aż spróbuje !

    Polubienie

  2. Sport to najlepszy przyjaciel, zawsze poprawi Ci humor! Rewelacyjna sprawa Aniu z tymi zajęciami, może też się skuszę☺️ buziaki💋💋

    Polubienie

  3. Trenuję na tym urządzeniu od 3 miesięcy w studiu bodytech.pl we Wrocławiu. Efekty są bardzo zadowolające. W ciągu tego okresu straciłem 5kg, a sylwetka wygląda o wiele lepiej. Polecam każdemu kto nie ma za dużo czasu a chce być fit 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s